Het is inmiddels heel wat jaren geleden dat we met Hilversum Verbonden begonnen. Het doel was en is om lokaal de verbindingen te versterken en nieuwe initiatieven van onderop te ondersteunen.
Nu, eind 2017 worden de resultaten steeds zichtbaarder en gaan we het ondersteunen van onderop vanuit energie-coöperatie gestructureerder aanpakken. We gaan per wijk kijken of we de bewoners kunnen verbinden en activeren. Dat kan als verduurzamings-ambassadeur van HilverZon maar nog liever in een samenwerkingsverband naar het voorbeelden van Meentkracht, HeiKRACHT en nu ook Geuzenkracht.
Aangezien al deze 3 voorbeelden volstrekt anders functioneren moge het duidelijk zijn dat het aan de betrokken bewoners is om te bepalen of ze zich organiseren en hoe ze zich organiseren. Wij hopen dat hieruit een lappendeken aan buurt-verduurzamingsinitiatieven gaat ontstaan. Vanuit de bijna 300 leden van HilverZon en het aanzienlijke netwerk van Hilversum Verbonden / Duurzaam Hilversum denken
we dat we in heel wat wijken mensen bij elkaar kunnen brengen.
Nog veel te doen. Wie helpt?